1. Про МедіаВікі

Чудово спостерігати як швидко ми отримали у розпорядження мережу сайтів за такий короткий проміжок часу. Лише декілька років тому, веб-сайти обмежувались статичними сторінками де інформація розміщувалась за посередництва веб-майстра. З поступом технологічного процесу, веб-сайти більше не являють собою декілька сторінок на HTML для поширення інформації. Вони виросли в динамічні платформи де вміст змінюється миттєво і спільноти людей з цілого світу сукупно будують величезні сайти з тонами інформації для своїх відвідувачів. Небагато технологій включать в себе тип сумісної роботи та поширення інформації подібно до того як це робить вікі.

У цій частині ми:
  • з'ясуємо чому вікі є актуальною і як вона з'явилась
  • дізнаємось для чого ми можемо використовувати вікі
  • порівняємо вікі з іншими веб-технологіями
  • будете представлені МедіаВікі і та його функціональності
  • переглянемо МедіаВікі у порівнянні з іншими вікі-рушіями

Перед тим як ми почнемо

Це важливо що Ви розумієте про охоплювану цим виданням тематику, чого Вам слід очікувати після її прочитання і виконання пропонованих вправ.

Ця книга є покроковим керівництвом по встановленню вікі і його експлуатації використовуючи МедіаВікі вікі-рушій. Ви отримаєте вказівки і приклади, що навчать Вас як інсталювати, налаштувати, управляти і отримати повністью функціональну вікі.

МедіаВікі це міцний вікі-рушій що в змозі створення великих вікі-ферм де один чи більше серверів розміщуватимуть на собі різнотипні індивідуальні вікі. Люди що створюватимуть вікі на одній з цих ферм не повинні хвилюватись про інсталяцію програмного забезпечення, адміністрування сервера і навіть про власне вікі програмне забезпечення. Все що їм слід зробити це створити свій вміст і будувати свій сайт. Окрім того, МедіаВікі допускає інтеграцію з керуючими сервісами, такими як Lightweight Derectory Access Protocol (LDAP). Використовуючи LDAP, мережний адміністратор може інтегрувати своїх користувачів мережний логін і супровідні права зі своїми вікі для створення безшовного середовища.